Kdo pečuje o Vaše děti

MUDr. Kateřina Zárubová, pediatr

Vystudovala 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Od promoce pracovala na novorozeneckém oddělení Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze. Pediatrickou předastestační přípravu absolvovala dále na Klinice dětí a dorostu Ke Karlovu ve Všeobecné fakultní nemocnici, Klinice dětské chirurgie FN Motol a Infekční klinice FN Bulovka v Praze.

V letech 2007 a 2008 pracovala jako pediatr v Coombe Women and Infants’ University Hospital v Dublinu v Irsku. V r. 2009 získala specializovanou způsobilost v oboru dětské lékařství. Věnovala se zejména péči o nezralé a kriticky nemocné novorozence v Ústavu pro péči o matku a dítě. Kromě běžných ústavních služeb pracovala v Čechách i v Irsku také jako lékař transportní služby pro novorozence.

Po rodičovské dovolené a návratu k neonatologické práci v Ústavu pro péči o matku a dítě si rozšířila specializovanou způsobilost o obor praktické lékařství pro děti a dorost. Začala zastupovat v ordinaci praktického dětského lékaře. Od ledna 2022 pečuje o dětské pacienty v nové pediatrické ordinaci v Dolních Břežanech. Má čtyři děti.

Zahraniční stáže a praxe:

2002   Child Welfare Scheme, Pokhara, Nepál
2002   Sao Joao Hospital, Porto, Portugalsko
2003   Maluti Hospital, Mapoteng, Lesotho
2006   Cardiac Critical Care Unit, Great Ormond Street Hospital For Sick Children, Londýn, UK
2007   Kurz Echocardiography in Congenital Heart Disease, Royal Hospital for Sick Children, Glasgow, UK
2007 – 2008   Coombe Women and Infants’ University Hospital, Dublin, Irsko

Vladimíra Duchoslavová, sestra

Vystudovala obor praktická sestra na Církevní střední zdravotnické škole v Praze. Má zkušenosti s asistencí ve stomatologické ordinaci. Pracovala jako oftalmologická sestra v centru estetické a oční medicíny. Podílela se na chodu všeobecných i specializovaných očních ambulancí, stejně jako na asistenci u malých oftalmologických výkonů na operačních sálech. Od ledna 2022 pracuje jako sestra v pediatrické ordinaci v Dolních Břežanech. Má dvě děti.

Spolupracující dětská ordinace

V rámci působení na Poliklinice Dolní Břežany si nesmírně vážíme možnosti úzké spolupráce se skvělou zkušenou dětskou lékařkou paní doktorkou Helenou Novákovou a sestřičkou Evou Šetkovou. http://detskylekarbrezany.cz